неділя, 26 квітня 2020 р.


Чорнобиль - біль України...
       Не із сторінок стародавніх літописів і не з легенд та переказів увірвалось у наше життя це лячне і моторошне слово... Чорнобиль.
Чорнобиль. Це слово відоме по всьому світу. Але асоціюється воно не з цілющим полином українських земель, а аварією на Чорнобильській АЕС, яка стала трагедією не тільки для України, а й для всього людства.
У 2020 році минає 34 роки з Дня Чорнобильської катастрофи. Проте, цей невгамовний біль, все ще болить.
Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережіНа момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі. Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31-ї людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня. Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. У результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів. Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.
В момент гасіння пожежі про радіацію ніхто не думав. Населення області дізналося про аварію лише через 3 дні, а 2 місяці після не йшов дощ. Урожай того року був неймовірним, але збирати його не дозволяли. Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опромінені, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.
Після катастрофи станція не працювала близько 6 місяців. За цей час територію дезактивували, спорудили саркофаг, який накрив 4-ий енергоблок. А потім знову ввели в дію 3 енергоблоки, які ще залишились.
15 грудня 2000 о 13:17 за наказом Президента України під час трансляції телемосту Чорнобильська АЕС Національний палац «Україна» поворотом ключа аварійного захисту п'ятого рівня (АЗ-5) реактор енергоблока 3 Чорнобильської АЕС було зупинено назавжди і станція припинила генерацію електроенергії.
Інформацію взято з сайтів: http://koam.com.ua/uk/chornobil-bil-usogo-lyudstva/

Буктрейлер "Чорнобиль - біль України"





Немає коментарів:

Дописати коментар